• Magnetický systém
  • Brúsne podložky + brúsne prášky
  • Diamantové brúsne podložky
  • Leštiace plátna
  • Diamantové leštiace prostriedky
  • Oxidické leštiace prostriedky

Magnetický systém

Rýchloupínací magnetický systém sa používa ako s podložkami na brúsenie tak aj na leštenie. Základom je magnetický kotúč MagnoDisk, na ktorý sa pokladajú nosné feromagnetické plechy MagnoPad s nalepenými podložkami na brúsenie alebo leštenie. Pokiaľ používate na brúsenie nelepiace SiC papiere, použijete miesto plechov MagnoPad  plechy MagnoMet, ktoré majú povrch vhodný k nalepenie obojstrannej lepiacej fólie MetGrip Liner, pomocou ktorej nalepíte aj nelepiaci papier. Druhá možnosť je použitie novinky Apex S,  ktorý je vhodný ako pre papiere CarbiMet S, tak aj na obyčajné nelepiace papiere. Pokiaľ ešte nemáte rýchloupínací magnetický systém a používate AL disky, môžete nalepiť fóliu MagnoFix, a vytvoríte tak nový magnetický disk.

MagnoDisk – základom magnetického rýchloupínacieho systému. Prichytávajú sa naň nosné plechy s brúsnymi alebo leštiacimi podložkami.

MagnoFix – magnetická samolepiaca fólia na ktorú je možno nalepiť na hliníkový disk a vytvoriť tak „nový“ magnetický disk.

MagnoPad – feromagnetický nosný plech s teflonovým povrchom pre ľahšie odlepenie nalepenie podložiek. Vhodný pre všetky samolepiace podložky.

MagnoMet – feromagnetický nosný plech s hladkým lesklým povrchom. Vhodný pre nelepiace brúsne papiere, ktoré sa prilepujú pomocou obojstrannej lepiacej fólie MetGrip Liner. Možné použiť i so všetkými samolepiacimi podložkami, ktoré sa ale môžu po dlhšom čase nalepenia horšie odstraňovať, doporučujeme nosné plechy MagnoPad.

MetGrip Liner – obojstranné lepiace fólie ktorými sa na nosné plechy MagnoMet lepia nelepiace papiere. Jedna fólia vydrží až 20 zlepení a nelepení papiera. Nie je možné požiť ba nosné plechy MagnoPad, z ktorých by sa fólie MetGrip Liner odstraňovali ťažko a odstraňovala by sa postupne aj teflónová vrstva.

Apex S je inovatívny systém prichytávania nelepiacich brúsnych papierov . Unikátna fólia umožňuje pevné a  prichytenie brúsnej podložky, ale zároveň umožňuje jednoduché odobratie po skončení brúsenia a to bez akýchkoľvek zostatkov po lepení a nutnosti následného čistenia. K dispozícii sú dve varianty- možnosť použitia fólie so samolepiacou zadnou stranou a nalepiť ju na podložku MagnoMet alebo možnosť použitia fólie už s feromagnetickým nosičom

 

Brúsne podložky  + brúsne prášky

SiC brúsne papiere

umožňujú rýchle odbrúsenie materiálu, dajú sa použiť na všetky materiály. Ich nevýhodou je krátka životnosť. SiC papiere môžu byť buď samolepiace alebo nelepiace, podľa toho aký systém k upínaniu používate.

ZIRMET brúsne papiere

Sú vhodné pre rýchle odbrúsenie materiálu počas prvých krokov prípravy vzorky, pre prípravu centrálnym prítlakom alebo pre veľké vzorky. Brusivo je Zro2, životnosť omnoho dlhšia ako pri SiC papieroch.

 

CARBIMET S

SiC brusné papiere so špeciálnym povrchom zadnej strany, vhodným k upnutiu pomocou Apex S. Poskytujú rýchly úbytok materiálu a rovnomerný povrch vzorky. Majú zvýšenú životnosť vzhľadom k veľkosti úbytku materiálu.

Brúsne prášky

Sú buď SiC alebo Al2O3. Používajú sa s liatinovými alebo látkovými podložkami a pokrývajú širokú škálu zrnitosti od 127μm do 3μm.

Prášok sa zmieša iba s destilovanou vodou do požadovanej konzistencie.

 

 

Diamantové brúsne podložky

DGD Color sú diamantové brúsne podložky, ktoré majú diamantové brusivo definované veľkosťou uloženou na ostrovčekoch mierne vyvýšených nad povrchom podložky. To umožňuje pripraviť veľmi kvalitný výbrus vo veľmi krátkych časoch. Vďaka vyvýšeným ostrovčekom s diamantami dochádza k rýchlemu odvodu obrusu z disku, podložka sa nezanáša a nie je potrebné ju obnovovať orovnávacím hranolom. Jednotlivé zrnitosti sú prehľadne farebne rozlíšené, škála zrnitostí je od 240μm až do 8μm. Ako zmáčadlo sa používa iba voda, prevedenie samolepiace alebo s nosným plechom (magnetický systém).

 

DGD Terra sú diamantové brusné podložky, ktoré majú diamantové brusivo s definovanou veľkosťou rovnomerne rozprestreté po celej ploche podložky (podobne ako SIC papiere). Aj po dlhom brúsení majú vzorky perfektnú rovinnosť. Taktiež sú vhodné pre kontrolované odber v osy Z. Vyznačujú sa rýchlym úbytkom materiálu a dlhou životnosťou. Široká škála zrnitostí pokrýva stupnicu od 165μm až do 0,5μm. Podložky DGD Terra sú ideálne na použitie pre tvrdé a krehké materiály ako  keramické materiály a sklo. Ako zmáčadlo sa používa iba voda, prevedenie samolepiace alebo s nosným plechom (magnetický systém).

 

DGD Ultra sú diamantové brusné podložky pre agresívny a rýchly úbytok materiálu. Rýchlosť odberu je vysoká, avšak nižšia ako u DGD Mosaic. Podložky DGD Ultra sú určené na kompozitné a tvrdšie materiály a tvrdšie materiály. Ako zmáčadlo sa používa iba voda, dodávajú sa v zrnitosti 125μm až 6μm pre rozmery 203 mm, 254 mm a 305 mm. K dispozícii je iba samolepiaca varianta.

 

DGD Mosaic sú diamantové brusné podložky pre veľmi agresívny a rýchly úbytok materiálu. Rýchlosť odberu je vyššia ako u DGD Ultra. Podložky DGD Mosaic sú určené pre tvrdé a húževnaté materiály (oceľ). Dodávajú sa v zrnitostiach 125μm až 10μm a pre rozmery 203 mm, 254 mm a 305 mm. Na dosiahnutie funkčnosti je potrebné použitie orovnávacích tyčiniek. Podložky DGD Mosaic sú zafarbené do modra a to za účelom overenia, či boli pred použitím orovnané. K dispozícii je iba varianta s magnetickým uchytením.

 

CGD sú diamantové brusné podložky ktoré poskytujú veľmi agresívny a rýchly úbytok materiálu. Sú určené pre materiály, ktoré nie sú náchylné k nadmernému poškodzovaniu, sú vynikajúce na materiály s vysokou pevnosťou a pre veľmi rýchle odstránenie materiálu. Pri použití brúsnych podložiek CGD však musí nasledovať ďalší krok v brúsení s cieľom odstrániť poškodenie materiálu z prvého kroku – hrubého a razantného brúsenia. Podložky CGD sa dodávajú iba v zrnitostiach 125μm, 240μm a 320μm a pre rozmery 203 mm, 254 mm a 305 mm. Ako zmáčadlo sa používa iba voda. K dispozícii je iba samolepiaca varianta.